Płaszcze wiosenne. Sprawdź nasze propozycje płaszczy damskich na nadchodzący sezon.

Płaszcze na wiosnę
Płaszcze na wiosnę

Jak powinny wyglądać eleganckie płaszcze wiosenne damskie? Mają być krótkie, długie, wąskie, czy może szerokie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Eleganckie płaszcze wiosenne damskie muszą przede wszystkim idealnie na Tobie leżeć. Znajdź fason dla siebie i przywitaj nowe pory roku w modnych i eleganckich okryciach.

Eleganckie płaszcze wiosenne damskie

Płaszcz jest elementem garderoby, który zwraca szczególną uwagę. Dlatego też ważne jest perfekcyjne dopasowanie fasonu do sylwetki. Nie każda z nas będzie dobrze wyglądać np. w płaszczu do kostek. Pamiętaj, że eleganckie płaszcze wiosenne damskie muszą być wykonane z dbałością o szczegóły. To właśnie na wierzchnim okryciu najbardziej widać krawieckie niedociągnięcia.

  • Płaszcz w typie szlafroka

Ten fason zawsze pozbawiony jest guzików i przewiązuje się go w pasie grubszym paskiem. Może służyć również jako płaszczyk jesienny – wystarczy że będzie z grubszego materiału. Najlepiej wyglądają w nim kobiety o wąskich biodrach i szerszych ramionach. Jest uniwersalny i klasyczny – nigdy nie wychodzi w mody. Eleganckie płaszcze wiosenne często podkreślają talię, a ten fason jest modelowym przykładem.

  • Płaszcz do kostek lub połowy łydek

Długie płaszcze zawsze wyglądają elegancko. Nie da się jednak ukryć, że najlepiej prezentują się na wysokich kobietach. Wiosną wystarczy go rozpiąć, a staniesz się nonszalancka i intrygująca. Długi wiosenny płaszcz może również zatuszować kilka mankamentów. Jeżeli masz szerokie biodra – wybierz płaszcze bez paska, zaś w przypadku braku wcięcia w talii swobodnie możesz dołożyć pasek.

  • Płaszcz z dużym kołnierzem

Sprawdzi się, gdy masz figurę typu „gruszka”, ponieważ kołnierz skutecznie odwróci uwagę od problematycznych miejsc. Płaszcze z obszernym kołnierzem sprawdzą się również, gdy masz niewielki biust.

  • Płaszcz-trapez (bez stójki i kołnierza)

To płaszcz o ciekawym fasonie, lecz dedykowany głównie dla kobiet z niewielkim biustem i małym wcięciem w talii. Poprzez brak kołnierza uwydatnia biust, a swobodna forma trapezu pozwala zakamuflować brak wcięcia w talii.

Płaszczyk jesienny – chroni i ogrzewa

Płaszczyk jesienny – w przeciwieństwie do wiosennego – ma więcej zadań. Musi chronić Cię przez zimnem, wiatrem i deszczem. W nadchodzącej jesieni najmodniejszy będzie krój do połowy łydek. Jest on bardzo praktyczny, gdyż ochroni Cię przed podwiewaniem wiatru. Możesz założyć wysokie kozaki, a z pewnością nie zmarzniesz. Modny płaszczyk jesienny to również ten z połyskującego i przeciwdeszczowego materiału. Może wydawać Ci się nieco ekstrawagancki, ale w połączeniu z odpowiednimi dodatki, robi furorę. Podobnie jest z płaszczem, którego materiał będzie przypominać pluszowego misia. Będzie to jeden z najmodniejszych jesiennych płaszczy. Jeżeli jesteś miłośniczką klasycznych rozwiązań, to tej jesieni znajdziesz coś dla siebie. Jesień kojarzy nam się zazwyczaj z płaszczami w kratę. I tak tez będzie w tym roku. Krata – niezależnie od koloru i formy – wciąż jest modna i zawsze wygląda się w niej elegancko. Podobnie jest z klasycznym trenczem, który zawsze będzie znakiem dobrego smaku i gustu.