Suknia ślubna. Ślubne stylizacje na nadchodzący sezon

Suknie ślubne
Suknie ślubne

Suknie ślubne najmodniej będą wyglądać, gdy panny młode dobrze się w nich czują. Warto jednak zwrócić uwagę, co w danym sezonie podpowiadają styliści. Może zainspiruje Cię jakiś szczegół, który weźmiesz pod uwagę przy wyborze wymarzonej kreacji?

Suknie ślubne najmodniej, czyli jak? Znajdź coś dla siebie!

W katalogach ślubnych stosunkowo długo królował styl boho, przerysowane i specyficzne kreacje lub nadmierny minimalizm. W nadchodzącym sezonie projektanci proponują odmienne wzorce. Po długiej nieobecności znów powraca klasyczna elegancja, styl retro i suknie nawiązujące do hollywoodzkiego glamour. Czy znajdziesz coś dla siebie? Ten sezon z pewnością należeć będzie do zwolenniczek klasycznych rozwiązań, choć niepozbawionych potrzeby indywidualizmu. A to wszystko za sprawą intrygujących dodatków.

Siła kontrastu – czerń i biel

W nadchodzącym sezonie obowiązują czarne dodatki. Śnieżnobiałe suknie uzupełniać będą czarne obszycia, kokardy, wstążki, tiulowe kwiaty, paski. W takim zestawieniu ważne są proporcje, gdyż nie można przesadzić z ilością czarnego koloru. Wyważone połączenie tych dwóch barw będzie eleganckie, a jednocześnie przyciągające uwagę i nieco ekscentryczne. Jeżeli lubisz się wyróżniać – śmiało zainspiruj się tym trendem!

Tiulowa księżniczka

Suknie ślubne najmodniej będą wyglądać, gdy postawi się na tiul, a szczególnie wielkie tiulowe spódnice, a  najlepiej wielowarstwowe. Ich długość ma być natomiast ekstremalna. Nie może bowiem sięgać do kostek, lecz wielkim fragmentem dotykać ziemi – będzie to prawdziwie królewski trend. Również górna część sukni nie będzie nadmiernie skromna. Jeżeli wybierzesz rękawy, to możesz liczyć się z tym, że będą szerokie i zwiewne. Uzupełnieniem tej bajkowej stylizacji staną się peleryny z pagonami sięgające do ziemi i rękawiczki, które w minionych sezonach nie były zbyt popularne. Do wyboru – zależnie od fasonu sukni – będą  długie rękawiczki, które sięgają za łokieć oraz te, które kończą się tuż nad nadgarstkiem. Obie wersje z obowiązkowo zakrytymi palcami.

W tylu retro

Jeżeli nie lubisz sukien sięgających ziemi, a bliski jest Ci klimat vintage – znajdziesz coś dla siebie w nadchodzącym sezonie. Interesujące są 2 propozycje – rozkloszowane suknie w stylu lat 50. (midi) i minimalistyczne mini nawiązujące do lat 60. Do takiej stylizacji wystarczy nałożyć opaskę lub kapelusz, aby na chwilę przenieść się w klimat minionych czasów.

Dla minimalistki

Nie powinnaś czuć się zawiedziona, jeżeli lubisz ascetyczny i prosty krój sukni, gdyż będą one zauważalne w nadchodzących modowych trendach. Pojawią się również klasyczne – choć nietypowe – rozwiązania, jak np. kombinezony, garnitury i komplety (bluzka lub koszula i spodnie) w białych lub kremowych odcieniach.

Przesądy ślubne – kilka ciekawostek

Wiele ważnych wydarzeń – np. ślub, chrzest, pogrzeb – wiąże się z przesądami, które na stałe zadomowiły się w kulturze i historii obyczajów. Mimo że potrafimy je racjonalizować, to jednak wciąż są obecne. Wielu nowożeńców wciąż bierze pod uwagę, aby wziąć ślub  w miesiącu, który zawiera literę „r” (np. marzec, czerwiec, sierpień), gdyż wróży udane i szczęśliwe życie. Jednak biorąc pod uwagę, że terminy narzucane przez instytucje i chociażby domy weselne są przypadkowe, coraz trudniej jest zawrzeć małżeństwo w „szczęśliwych miesiącach”. Przesądy ślubne dotyczą również stroju nowożeńców. Panna młoda ma zakaz szycia własnej sukni, a co bardziej intrygujące –  zbyt częstego jej przymierzania. Według przesądów nie wolno jej również spoglądać w lustro w pełnym stroju. Wykluczona jest również obecność męża podczas przymiarek. Nieprzestrzeganie zasad ma prowadzić do nieszczęścia, niezgody w małżeństwie lub rozpadu związku. Zakazane jest również noszenie pereł. Panna młoda powinna wystrzegać się tych dodatków, bo – według przesądów – sprawią, że będzie nieszczęśliwa. Wierzenie to bierze swój początek z procesu, w którym powstają perły, a jak powszechnie się uważa – rodzą się w bólu. Przesądy ślubne warto potraktować jako kulturową ciekawostkę, lecz nie przywiązywać do nich szczególnej wagi. Dzień ślubu niech będzie szczęśliwy – niezależnie od miesiąca czy pory roku.


Zobacz także: 4 propozycje stylizacji sylwestrowych. Oczaruj wszystkich na progu nowego roku


Suknia ślubna. Ślubne stylizacje na nadchodzący sezon
5 (100%) 1 vote